Aston Villa zklamává v Evropské lize, El Arabiho dvě branky posílají Olympiakos do finále

Cesta Aston Villy v Evropské lize končí v polo-finále, když ve druhém utkání venku prohráli 0:2 s Olympiakosem, celkovým skóre 2:6. El Arabi pokračoval ve své výborné formě a svými dvěma góly zvyšuje celkový počet svých gólů v tomto zápase i v prvním zápase na 5, což zcela rozbilo naděje Villi na postup do finále.

Zápas začal nešťastně pro Aston Villa dres. Již po 10 minutách El Arabi snadno proměnil centr od spoluhráče a otevřel skóre pro Olympiakos. Tento gól byl trochu nečekaný, v prvním poločase měla Villa většinu držení míče, ale nedokázala to přetavit na góly, střela Bellinghama byla také zneškodněna brankářem soupeře.

Po přestávce zůstávala hra vyrovnaná. Manažer Villi Emery se snažil změnit situaci výměnou hráčů, ale sotva to mělo nějaký účinek. S postupem času byla Villa nucena začít útočit větším počtem hráčů, což vytvořilo prostor pro protiútoky soupeře. V 81. minutě El Arabi využil dokonalého běhu po ofsajdu, přijal dlouhý pas od brankáře a sám před brankářem skóroval dětský fotbalový dres komplet, zvětšujíc tak celkové skóre na 6:2 a úplně zhasl naděje Villi na postup.

Celkově vzato, El Arabi byl nezpochybnitelně největším hrdinou vítězství Olympiakosu během obou zápasů. Jeho vynikající výkon donutil obranu Villi k vyčerpání. I když Aston Villa zklamala, jejich letošní evropská kampaň má stále své světlé stránky. Nyní se soustředí na zbytek sezóny v anglické Premier League, kde 13. května čelí klíčovému zápasu s Liverpoolem.